Jak nakrmit ego

Miluju televizi. Společně s mikrovlnnou troubou je to největší vynález 20.století. Vždy ji zapínám v okamžiku, když se chci ubezpečit, že moje strava je skutečně racionální. A nejlepší jsou pro to politické debaty.

Po dvou minutách drahocenného času, kdy stále není jasné, který z politiků se prezentuje větším egem, přístroj vypínám s pocitem uspokojení. Nic se nezměnilo. Žádné úsměvy, pochvaly, projevy uznání. Jenom staré známé obviňování, projevy negativních emocí, nedůvěra…

Pocit mojí spokojenosti pramení především ze zjištění, že ega všech politicky nadaných jedinců této společnosti jsou dlouhodobě krmená stejnou stravou. Žádná pestrost ani rozmanitost. Hezky standardizovaný příjem velkých porcí, které před pozřením nejlépe ohřejeme v mikrovlnce. Všichni dnes víme, že mikrovlnné záření ničí zdraví prospěšné látky, které pozitivně ovlivňují naše zdraví. Evidentně (nejen) v politice zdomácněla televize stejně dobře jako mikrovlnné trouby. Krmíme mozek i naše ega mrtvou stravou. A z takového základu velmi obtížně vybudujeme realitu, která není zpátečnická.

S klidným srdcem se tedy můžu na lidi dál usmívat. To vše s vědomím, že nezapadnu do šedi průměru této společnosti a navíc budu mít pocit výjimečnosti, který nestojí ani korunu.

Proč tímto způsobem nekrmí svoje ega i ostatní?

Zejména před každým projevem v médiích by měla být povinnost dát si pořádnou porci takové svačiny. Z výživového hlediska ale nejlépe v syrové podobě. Dlouze žvýkat, pomalu a zhluboka dýchat a na vše v okolí se usmívat. Dosáhneme tak stavu, kdy se vlk v podobě žaludku nažral a koza zastupující ego zůstane pořád celá.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *