Funkční svět

Moderní doba nám v oblasti potravinářství přinesla převratný objev – potraviny upravené tak, aby se tvářily zdravě. Respektive zdravěji než zdravě.

Téměř každá chemicky neupravená potravina totiž může být považována za zdravou. Na tom se ale moc nevydělá. Proto je potřeba vyrobit ještě zdravější.

„Vezmeme“ tedy jakoukoli potravinu a přidáme do ní nějakou látku, o které se tvrdí, že podporuje naše zdraví. Třeba vitamín. Nebo minerál. Popřípadě cokoli jiného. Za běžných podmínek by se tyto složky neměly šanci vůbec potkat – dnes ale tvoří nerozlučná partnerství.

Nějaký chytrolín je nazval funkčními potravinami.

Údajně navyšují biologickou hodnotu jídla a mohou působit jako prevence před vznikem různých onemocnění. To tvrdí zdravá logika.

Pak přišel jinej chytrolín a prohlásil, že jídlo nemůže ovlivňovat naše zdraví, tedy nemůžeme mluvit o žádné prevenci. Tak káže moderní zákon.

Ale funkční potraviny se vyrábějí dál. A stále ve větším množství.

Sice se už nikde nedočteme, jaká je jejich výhoda, ale tvářit zdravě se umí. Navíc skvěle tahají peníze z kapes. Nejen nás, konzumentů, ale i firem, které investují do jejich výroby a výzkumu.

Moderní doba je zajímavá – legislativa jde jedním směrem, praxe opačným.
Kam se vydáme my?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *