Má detoxikace význam?

Jedním z fenoménů moderní doby v oblasti zdravého životního stylu je snaha nabídnout co nejzajímavější možnosti detoxikace. Svým způsobem je to vcelku logické. I přesto, že se všude cituje pojem zdraví a my tak získáváme dojem, že koupí nějakého výrobku či služby skutečně pro své zdraví něco děláme, naše těla v sobě hromadí stále větší množství různého odpadu.
Na vině není ani tak kvalita toho, za co utrácíme peníze, ale především naše neschopnost kontrolovat vlastní emoce. Jsou to především naše touhy, které si umí v oblasti stravování a pitného režimu velmi úspěšně vyhodit z kopýtka.

K čemu tak dochází?

Čím více jíme, tím menší prostor dáváme celému trávicímu traktu, aby vše důkladně zpracoval. Místo toho, abychom dodržovali pravidla střídmosti a pravidelnosti, žaludek nás neustále tlačí k dalším a dalším dávkám. Zanášíme tak střeva nestrávenou potravou, nedáváme prostor vylučovacímu systému vše uklidit.
Naše útroby po určité době takového způsobu života začínají silně připomínat žumpu. A protože v žumpě nikdy nenajdeme nic zdravého, nemůžeme ani čekat, že v našem těle tomu bude jinak.
Střídmost a zdravý selský rozum není posledních několik tisíc let zrovna v módě, na scénu proto nastupují zachránci v podobě rozličných čistících metod. Člověk je naštěstí tvor vynalézavý, revolučních způsobů detoxikace bude vždy dostatek – když to nejsou zrovna extrakty z různých bylin, lepíme na sebe náplasti. Jakmile nás omrzí cpát se vlákninou, pořídíme si vaničku s vodou a solí.

Dokud bude z těla co odstraňovat a čistit, budou se objevovat převratné a zázračné možnosti. Přichází tak na scénu filozofická otázka: Být či nebýt? Mají takové metody smysl? Z žumpy do čistoty a pak zase zpátky?

Praxe ukazuje, že mají.

Stojí sice peníze, mají omezené schopnosti a nejsou a nikdy ani nebudou kompletním řešením problému. Jako pomůcka, kterou vložíme do správných rukou, může ale posunout naše zdraví o malý kousek vpřed.

Hledači dokonalosti moc dobře vědí, proč neplýtvat energií na práci s těmito výdobytky moderní doby. Proč se za drahé peníze snažit dostat z těla pouze něco a o tom zbytku se tvářit, že vlastně neexistuje, když jsou postupy, jak se zbavit úplně všeho? Známe je už dlouhá tisíciletí, jsou otestovány praxí a životem, nemusíme na ně šetřit a doufat, že možná budou fungovat.

Pořád stejná písnička – ach ty lidské emoce.

One thought on “Má detoxikace význam?”

  1. S článkem naprosto souhlasím. Vemte prosím v úvahu, že kojenec krmený pouze mateřským mlékem má pH moče kolem 7. Jeho organismus není zanesený,je čistý.
    Problém je,že lékaři k detoxikaci organismu mají negativní postoj. Proč asi. Rádi předepisují léky a ty jsou pro lidské tělo kyselinami. Čím rychleji lék zabírá tím je kyselejší.
    Osobně můj zdravotní stav se dříve neustále zhoršoval až jsem si řekl a dost. Pokud má někdo zájem rád přenesu své zkušenosti
    Mám rád lidi a rád pro ně dělám dobře.

    e-mail: richtarlumir@centrum.cz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *