Detoxikace – věčně omílané téma

Detoxikace je pojem, který se cituje stále častěji. Berou jej do úst prodejci různých doplňků přesvědčující o účinnosti svých produktů se snahou vydělat. Na smysluplnost očisty fyzického těla upozorňují léčitelé ve snaze odstranit příčinu vzniklých nemocí. Intuice jako hlas těla i mysli napovídá většině z nás, že je potřeba občas v těle důkladně uklidit. Ne každý ale tento klíčový informační zdroj poslechne. Západní medicína se většinově těmto snahám brání nebo je obchází. Východní kultury zase tvrdí, že nejdůležitější je zaměřit se na očistu mysli, která energeticky a informačně ovládá fyzické tělo.

Faktem je, že tělo i mysl, které jsme příchodem na tento svět dostali (navíc zdarma), intenzivně používáme a s tím se pojí i stupeň jejich opotřebení. Ten je dán mimo jiné i množstvím látek, které tělo není schopno z různých důvodů vyloučit. Podle množství a typu tohoto uloženého „odpadu“ pak vznikají různé funkční poruchy organismu.

Detoxikačních metod je obrovská spousta. Ne každý je schopen se zorientovat v nepřeberné nabídce možností, navíc jejich vzájemná kombinace nemusí být vždy přínosná. Navíc, jako u všeho jiného, i v této sféře najdeme plusy a mínusy, které budou stát v cestě a jsou výzvou k dosažení perfektně fungujícího zdraví.

Z toho důvodu jsem se rozhodl pořádat cyklus přednášek na téma detoxikace. Pro zachování objektivity na každou tuto akci pozvu odborníka s praktickými zkušenostmi s použitím nějaké detoxikační metody, se kterou zájemce seznámí. Těším se na konstruktivní setkání – www.kurzyatac.cz/kurzy/vse-o-detoxikaci.

Je tomu už několik let, co jsem zařadil slovo půst do svého slovníku i reality. Důvodem byla už zmiňovaná detoxikace těla i mysli. Vedlejším meziproduktem této změny byla kniha „Půst – cesta k dokonalosti“. Snaha do jejího napsání se vyplatila, protože vím, že otevřela oči mnoha čtenářům a pomohla tak udělat první krok mnoha nedůvěřivcům k realizaci půstu v různém časovém rozsahu. Připomínám to proto, že se blíží období Velikonoc, které je spjaté s postní tradicí. Na toto téma si budeme povídat v sobotu 15. 2. na ČT24 v pořadu Studio 6.

One thought on “Detoxikace – věčně omílané téma”

  1. Ano, pojem “detoxikace” se stal marketingovým tahákem, který prodává všelijaké preparáty. Lidé by měli vědět, že ten nejúčinnější a nejzdravější prostředek skutečné očisty je zdarma a kdykoliv k dispozici – půst. Mnozí ještě nevědí, mnozí snad ani vědět nechtějí, protože polykat pilulky a neomezovat se je pohodlné. Snad každý dříve či později pochopí, jak je důležité být k sobě poctivý.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *