Jarní detoxikační víkend

O detoxikaci organismu projevuje zájem stále větší množství lidí. Není se ani co divit. Pokud se zaměříme na studium (nejen metabolických) pochodů, které v těle probíhají, velmi rychle zjistíme, že lidský organismus se umí stát doslova odpadištěm. Z toho, co dýcháme, jíme i pijeme, se po malých částech v různých systémech těla ukládají odpadní látky, které organismus z mnoha důvodů není schopen odstranit.

V naprosté většině případů toto probíhá pomalu a nenápadně, kdy z pozice subjektivních pocitů ani nezaregistrujeme, že se něco „nekalého“  děje.

Uvědomělý jedinec nejen naší společnosti podléhá trendům moderní doby a s oblibou zařazuje do stravy tzv. „zdravé“ potraviny, o kterých mu jeho vzdělání dotované masívní reklamou výrobců potravin našeptává, že organismus po jejich konzumaci bude fungovat podstatně lépe.

Faktem že, že může, ale i nemusí. Záleží na mnoha faktorech, kde kromě racionální formy stravování postavené na individualitě jedince je potřeba počítat i s kvalitou ovzduší, které dýcháme, a především nezapomínat na vlastní vnitřní emoční rozpoložení.

Emoce produkované myslí umí „zaneřádit“ organismus velmi nepříjemným způsobem. Ovládají totiž hormonální produkci těla, které je tak následně řízeno ne vždy tím správným směrem. Při dlouhodobě působícím emočním stresu jsou některé systémy našeho těla vyčerpávány a dochází ke snížené schopnosti organismu odstraňovat z těla odpadní látky. Tyto procesy intoxikace jsou velmi složité, běžný smrtelník vždy udělá lépe, když se raději zaměří na praktickou stránku problému.

Ta obnáší dva ne vždy populární postupy:

Prvním je prevence, o které se zdá, že je moderní člověk považuje spíše za sprosté slovo.  Druhým je cílená snaha pomoci tělu zbavit se zbytečného balastu pomocí různých technik, o kterých víme, že jsou účinné a současně i bezpečné.

Faktem je, že teoreticky jsou jednotlivé detoxikační techniky zmapovány více než dobře. Je to praxe, která vždy pokulhává. Je všeobecně známo, že nejlepší způsob, jak se něco naučit, je přímo touto zkušeností projít. V oblasti detoxikace to znamená vyzkoušet si na vlastní mysl i tělo konkrétní způsoby přímo pod vedením člověka s praktickými zkušenostmi.

Jarní detoxikační víkend s Martinem Jelínkem pořádaný v malém penzionu v podhůří Šumavy, v klidném prostředí na břehu lipenské nádrže, se soukromou pláží pro společné meditace, splní všechna tato očekávání. Součástí tohoto setkání budou nejen přednášky, ale i speciální stravovací režim, přizpůsobený potřebám očisty těla a sestavený z receptů z mé vlastní kuchyně.

Nezapomeneme samozřejmě ani na ovocné a zeleninové šťávy, které ke správně vedené detoxikaci patří. Po celý víkend budeme vybrané šťávy nejen konzumovat, ale i sami je lisovat přímo na místě.

Čekají nás společné tři dny naplněné potřebnou teorií a ještě potřebnější praxí. Naučíte se relaxovat, naučíte se připravovat očistnou stravu, naučíte se, jak provádět detoxikaci kdykoli během roku, aniž byste narušili chod vaší rodiny nebo si museli brát dovolenou v práci.

Těším se shledanou a mnoho nevšedních zážitků s Vámi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *