Detoxikační víkend za námi

První víkend v tomto měsíci zdárně proběhl kurz „Detoxikační víkend“, tentokrát ve slunečném prostředí Beskyd v obci Čeladná. Plně obsazený turnus využili zájemci o prakticky aplikovatelné metody detoxikace.

Před očistou těla jsme vyčistili mysl

Lidská bytost je vlastníkem fyzického těla a nehmotné mysli. Na obou úrovních probíhají velmi složité pochody, které je možné za určitých podmínek řízených vlastní svobodnou vůlí ovládat a vést správným směrem. První den detoxikačního víkendu je proto vždy věnován technikám práce s myslí. Patří mezi ně základní pravidla meditace. Beskydy odměnily všechny účastníky naprosto ukázkovým počasím a daly nám možnost vychutnávat volnost bytí a práce s vědomím tím nejúžasnějším způsobem – venku v přírodě.

V praktické části jsme se učili správně jíst správnou stravu

Uvědomělý člověk by měl vědět, že existují zásadní rozdíly mezi teorií a praxí. Cílem celého semináře bylo kromě nabytí patřičných znalostí i ukázat, jak v praxi může vypadat stravování podporující očistu fyzického těla. Příklad jídelníčku, na kterém si účastníci pochutnali konkrétně v sobotu:

Snídaně:
Jáhlová kaše, ovesné vločky, jablko, dýňová semínka, med, jasmínový čaj

Oběd:
Hráškový krém
Zeleninové rizoto se žitem a tofu

Večeře:
Adzuki na sladko s celozrnným kváskovým žitným chlebem

Je naší povinností poděkovat všem účastníkům za entusiasmus, kterým v průběhu akce reagovali na jednotlivá témata, a samozřejmě za skvělé reference dokládající, že akce nebyla zbytečná.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *