Cesta za vysněnou postavou

V okamžiku, kdy mě osvítila myšlenka v podobě realizace experimentu, ve kterém se budu snažit pouze pomocí veganské stravy a bez suplementů zkvalitnit postavu ve všech směrech se současným zlepšením zdravotního stavu, vůbec jsem netušil, jak moc velký ohlas toto vyvolá. Moje původní představa šla jasným směrem v podobě egoistického změření na sebe samotného. Po krátkém váhání jsem tuto ideu rozšířil o průběžné sdílení jednotlivých postřehů i zkušeností.

Teprve na základě četných žádostí o další informace a především individuální rady, jak postupovat v případech, kdy jíme maso, jaké vhodné doplňky stravy užívat či která konkrétní pohybová aktivita je vhodnější, jsem si uvědomil, že můj experiment vzbudil zájem, ale nemá schopnost vyjít vstříc úplně všem.

Od tohoto zjištění byl malý krůček k rozhodnutí realizovat kurz na stejné téma. Přiznám se, že jeho příprava byla mnohem náročnější, než celá prázdninová akce. Nejvíce času zabralo přijít na systém, jak v jednom kurzu, tedy omezeném čase a především anonymním způsobem bez přímého kontaktu předat zájemcům systém, pomocí kterého budou schopni vykročit na vlastní cestu k vysněné postavě.

Tedy:

  • Určit základní metabolické pochody svého těla, od kterých se odvíjí i nastavení správného způsobu stravování.
  • Vybrat si pohybovou aktivitu, která nejlépe umožní zformovat postavu.
  • Umět pracovat s emocemi, které v nestřeženém okamžiku dokáží skrze zvrácené chutě na sladké, tučné a slané pokazit vlastní snažení.
  • Zvolit způsob stravování, který vyhovuje po chuťové i metabolické stránce. Někdo bude preferovat režim s masem, jiný vegetariánský či veganský postup, mnozí budou řešit dilema, které doplňky jim pomohou na cestě k cíli.
  • Zvládnout relevantně zhodnotit, jakého cíle je možné skutečně bez zbytečného „znásilňování“ svého těla dosáhnout. Ne každému byl do vínku dán somatotyp manekýny, modela či „Arnoldův design“.

Jaký bude výsledek poté, co absolvujeme celý měsíční kurz?

Především ten, že každý jeho účastník dostane do ruky návod, jak postupovat doslova krok za krokem, aby dosáhl vytouženého cíle.

Zkusme se na to podívat z opačného úhlu pohledu. Tj. co nezískáme absolvování kurzu: Určitě to nebude návod ani slib, že celou cestu k vysněné postavě za nás vyšlape někdo jiný. Je to pochopitelně z toho důvodu, že naše postava i zdraví jsou pouze a jenom naše. Není možné je nikomu půjčit ani bez následku ignorovat.

Kurz poskytne všem jeho účastníkům jednu klíčovou garanci – předá systém, který funguje bez výjimky. Každý tak bude schopen udělat krok správným směrem a nastartovat pochody vedoucí k jeho vlastní vysněné postavě, ať už je jakákoli.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *