ZOF vs. ZOFapp. Víte, co mají společné a jaké jsou hlavní rozdíly?

Studujete některý z mých kurzů? Pak určitě víte, že součástí vybraných lekcí je výuková hra ZOF na tvorbu jídelníčků. V čem se tato hra liší od aplikace ZOFapp, kterou jsme jako novinku představili na začátku října? Mám pro vás odpovědi na nejčastější dotazy.

  • V kurzech je k dispozici ZOF vždy v základní verzi, která se vztahuje k tématu kurzu. Při tvorbě jídelníčku řešíte vždy jen jedno konkrétní zadání, z toho důvodu hra vyhodnocuje pouze takové parametry, které potřebujete k pochopení probírané tématiky a správnému vyřešení úkolu.Naproti tomu v nové aplikace ZOFapp si můžete dělat de facto, co chcete – k dispozici je vám vždy vše. Stovky receptů, neomezená databáze surovin, možnost sestavovat (a také vyhodnocovat) jídelníčky podle momentální potřeby. Krátkodobé i dlouhodobé.
  • Výuková hra ZOF je v kurzech vázána pouze na jediného člověka, tj. konkrétního studenta – v aplikaci ZOFapp získáváte už v základu automaticky možnost využívat všechny dostupné funkce pro dvě osoby. Jídelníček, plánovač, kuchařku i sekci s vyhodnocením.
  • Jeden z největších rozdílů? Aplikace ZOFapp má zabudovaný pokročilý plánovač, se kterým je možné připravovat jídelníčky na libovolně dlouhou dobu a zpětně je vyhodnocovat. To ZOF, kterou používáte pro procvičování naučené látky v kurzech, neumí.
  • Zásadně se liší i počet receptů, které máte k dispozici. V kurzech slouží k inspiraci a není možné je editovat. V ZOFapp dostáváte k dispozici stovky receptů, které jsme do aplikace převedli ze Školy zdravého vaření a které můžete libovolně interaktivně upravovat – měnit gramáž a složení podle potřeby strávníka či aktuální dostupnosti surovin. Navíc jsme přidali dalších 200 receptů, které ve výukové hře nejsou a nebudou. Samozřejmě, další recepty každý den přibývají.
  • To nejlepší na závěr? Jako výuková hra se ZOF v kurzech už příliš měnit nebude – dnes umí téměř vše, co umět má. Jako aplikace pro správu osobních a rodinných jídelníčků se ZOFapp neustále vyvíjí, k dispozici jsou stále nové funkce – aktuálně chystáme nákupní košík, vylepšujeme práci s vlastními recepty či připravujeme verzi pro využití výživovými poradci.

Vyzkoušíte ZOFapp?

Přihlaste se na www.zofapp.cz.

Mgr. Martin Jelínek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *