Co nás čeká v roce 2020?

Vstup do nového roku je velmi často provázen více či méně odvážnými plány a předsevzetími, co všechno by rádo naše ego zrealizovalo a my se posunuli o (ne)malý kousek dál. Nejinak je tomu i v našem týmu. I přesto, že jsme se poslední dva roky věnovali pouze vývoji aplikace ZOF, víme, že letošních 12 měsíců nebude probíhat jen v duchu uvádění novinek z této oblasti.

Ale postupně:

Rostoucí zájem o studium našich kurzů přinesl i nové odezvy ze strany studentů. Volají především po živých školeních. Toto nás nesmírně těší, protože moc dobře víme, že ani sebedokonaleji koncipovaný systém on-line studia nenahradí atmosféru živých akcí a možnost řešit konkrétní dotazy přímo „na míru“. První vlaštovku jsme přinesli už na loňský podzim v podobě školení z nové série „Mýty a fakta ve výživě“. V tomto duchu hodláme pokračovat i letos, v plánu jsou témata hubnutí, výživy ve sportu, praktického vegetariánství a dalších.

Další výzva, ke které se statečně postavíme čelem, spočívá v zatraktivnění formy studia. Nespornou výhodou našeho systému je fakt, že vše, s čím studenti pracují, jsme vyvinuli sami. Nepracujeme s žádnými sdílenými platformami, které jsou oblíbené mezi prodejci různých infoproduktů, ale máme vlastní systém, který vyvíjíme už 12 let. Díky tomu jej můžeme upravovat tak, aby splňoval i ty nejdivočejší představy pro posouvání potenciálu v oblasti on-line studia. Naším cílem je naučit zájemce o výživu co nejefektivněji převádět teorii do praxe. Studium u nás je v tomto směru unikátní, protože na základě názorů studujících tento systém neustále upravujeme a zlepšujeme. Praktická stránka studia našich kurzů spočívá ve vytváření jídelníčků pro konkrétní situace, studenti vše provádí na výukové hře ZOF. Protože chceme, aby studenti trávili u studia co nejméně času (a současně s co největší efektivitou), přijdeme letos s významnou novinkou v podobě úpravy hry tak, aby sama vyhodnocovala správnost vytvářených jídelníčků. Slibujeme si od toho minimálně poloviční úsporu času při snaze splnit požadavky v lekcích u všech kurzů – nové zájemce o studium tak čeká více pohody a méně stresu.

Loni jsme po několika letech vývoje spustili testovací beta verzi aplikace ZOF určenou pro veřejnost. Letos tento osobní asistent stravování nabídne všem zájemcům o plánování svého jídelníčku celou řadu překvapení:
Protože uživatelé v aplikaci nejen plánují svůj systém stravování, ale s velkou oblibou vytváří i nové recepty, umožníme jim toto nadšení sdílet mezi sebou. ZOFapp rozšíříme o sociální funkce, každý zájemce tak bude mít možnost se pochlubit kvalitou svého stravování a sdílet zkušenosti s podobně smýšlejícími nadšenci.

Současně spustíme i největší výzvu celého systému v podobě spojení uživatelů aplikace s gastro sférou (ZOFapp Gastro). Princip bude velmi jednoduchý – jakýkoli poskytovatel veřejného stravování (restaurace, jídelny, fast foody, rozvozy jídel…) bude moci v aplikaci prezentovat svoje menu. Uživatelé ZOFapp tak budou mít nejen přehled, kde se mohou dobře a kvalitně najíst, ale u každého nabízeného receptu budou mít k dispozici jeho nutriční složení, přehled alergenů, případně i původ použitých surovin včetně způsobu přípravy receptu. Čeká nás (ne)malá revoluce ve stravování, máte šanci se jí účastnit hned od samotného počátku.

Ani to ještě zdaleka není vše.

Následovat bude rozšíření funkcí ZOFapp Gastro i mezi výrobce potravin, současně je připravena verze pro profesionální poradce ve výživě.
Na své si přijdou i nadšenci do vaření, kteří svoje výtvory rádi fotí. Ne každý má ambice vydávat knihy v tištěné podobě, proto v aplikaci nabídneme možnost vytváření vlastních kuchařek včetně platformy pro jejich prodej.
A perlička na závěr – hrajeme si i s rozšířením funkcí generátoru jídelníčku. Už nyní si můžete pořídit ZOF kuchařku s více než 700 recepty, aplikace z této nabídky vytvoří jídelníček přímo na míru vaší individualitě. Letos se zaměříme na rozšíření vstupních kritérií i spektrum variant výsledných jídelníčků, které aplikace nabídne. Ve finále vše „zabalíme“ do balíčku v podobě mobilní verze aplikace.

V tomto roce nás čekají skutečně velké věci. Naštěstí nejsou jen ve formě zbožných představ. Všechny funkce jsou již ve fázi praktického testování, naší jedinou starostí bude naservírovat je s noblesou vlastní restauracím pyšnících se Michelinskou hvězdou.

Přejeme všem zájemcům o racionální stravování úspěšný rok 2020. Věříme, že studium našich kurzů a používání aplikace ZOF vám pomůže přistupovat ke svému stravování zodpovědněji a s mnohem větší radostí.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *