Co nás čeká v roce 2021?

Vstup do nového roku je velmi často provázen více či méně odvážnými plány a předsevzetími, co všechno by rádo naše ego zrealizovalo a my se posunuli o (ne)malý kousek dál. Nejinak je tomu i v našem týmu. I přesto, že jsme se poslední čtyři roky věnovali pouze vývoji aplikace ZOF, víme, že letošních 12 měsíců nebude probíhat jen v duchu uvádění novinek z této oblasti.
Ale postupně:

Rostoucí zájem o studium našich kurzů přinesl i nové odezvy ze strany studentů. Covidová situace všechny přinutila obrátit pozornost na on-line platformy. U nás se v tomto směru ale nic nezměnilo, jelikož on-line systém studia vyvíjíme již 13 let. Pracujeme s vlastním řešením, nevyužíváme žádné sdílené platformy – studium u nás je v tomto směru unikátní, protože na základě názorů studujících tento systém neustále upravujeme a zlepšujeme.

Naším cílem je naučit zájemce o výživu co nejefektivněji převádět teorii do praxe. Do nového roku 2021 jsme proto vstoupili se zásadní novinkou – po 14 letech pořádání kurzu Poradce pro výživu, který je celou dobu jeho existence nejrozsáhlejším kurzem pro výživové poradce u nás (rozsah 6 měsíců / 500 hodin studia) jsme spustili jeho novou verzi. Již od ledna tohoto roku se vydala první skupina studentů na dobrodružnou cestu, na které ji čeká spousta novinek v oblasti výživy a zdraví.

Systém studia a jeho struktura zůstávají stejné:

  1. Každý pracovní den obdržíte nové lekce zaměřené na možnosti ovlivňování metabolismu a zdraví úpravou jídelníčku.
  2. Protože je naším dlouhodobým cílem studenty skutečně něco naučit, ne jen předat informace, je nedílnou součástí studia tvorba jídelníčků, na kterých převádíte naučenou teorii do výživářské praxe, a to na výukové hře ZOF, kterou jsme pro tyto účeli vyvinuli.
  3. Abyste si teorii lépe zapamatovali, nabízíme možnost využívat potenciál myšlenkových map.
  4. Každý den učivo procvičujete na cvičných testech, následují souhrnné měsíční testy.

Nově jsme v kurzu rozšířili spektrum témat, která jsou centrem pozornosti ve výživě v posledních letech:

  • více jsme prohloubili problematiku střevní mikrobioty, možnosti ovlivňování její diverzity skrze úpravy stravování a jejího vlivu na zdraví,
  • rozšířili jsme spektrum témat týkajících se metod vyhodnocování fungování metabolismu,
  • mnohem větší pozornost klademe na praxi – tvorbou stravovacích plánů na výukové hře ZOF a novými poznatky o praktickém poradenství.
Protože chceme, aby studenti trávili u studia co nejméně času (a současně s co největší efektivitou), přijdeme letos s významnou novinkou v podobě úpravy hry tak, aby sama vyhodnocovala správnost vytvářených jídelníčků. Slibujeme si od toho minimálně poloviční úsporu času při snaze splnit požadavky v lekcích u všech kurzů, nové zájemce o studium tak čeká více pohody a méně stresu.
Loni jsme spustili verzi aplikace ZOF určenou pro profesionální poradenství. V nové verzi kurzu se mj. s tímto programem naučíte pracovat a pochopíte, jak úžasnou pomůckou může být nejen pro poradce, ale i jejich klienty.
A tato výzva je nyní otevřena pro všechny zájemce o studium výživy, ať už mají zájem měnit jídelníček svůj nebo na profesní úrovni u svých klientů. Stejně jako ostatní i my pevně věříme tomu, že se letos covidová situace začne postupně uklidňovat a my budeme moci opět pořádat i živá školení, po kterých tolik voláte. Tento zájem nás nesmírně těší, protože moc dobře víme, že ani sebedokonaleji koncipovaný systém on-line studia nenahradí atmosféru živých akcí a možnost řešit konkrétní dotazy přímo „na míru“. V plánu jsou témata hubnutívýživy ve sportu, praktického vegetariánství a dalších.
Loni jsme po několika letech vývoje spustili testovací beta verzi aplikace ZOF určenou pro veřejnost. Letos tento osobní asistent stravování nabídne všem zájemcům o plánování svého jídelníčku celou řadu překvapení:
Protože uživatelé v aplikaci nejen plánují svůj systém stravování, ale s velkou oblibou vytváří i nové recepty, umožníme jim toto nadšení sdílet mezi sebou. ZOFapp rozšíříme o sociální funkce, každý zájemce tak bude mít možnost se pochlubit kvalitou svého stravování a sdílet zkušenosti s podobně smýšlejícími nadšenci.
Současně spustíme i největší výzvu celého systému v podobě spojení uživatelů aplikace s gastro sférou (ZOFapp Gastro). Princip bude velmi jednoduchý – jakýkoli poskytovatel veřejného stravování (restaurace, jídelny, fast foody, rozvozy jídel…) bude moci v aplikaci prezentovat svoje menu. Uživatelé ZOFapp tak budou mít nejen přehled, kde se mohou dobře a kvalitně najíst, ale u každého nabízeného receptu budou mít k dispozici jeho nutriční složení, přehled alergenů, případně i původ použitých surovin včetně způsobu přípravy receptu. Čeká nás (ne)malá revoluce ve stravování, máte šanci se jí účastnit hned od samotného počátku.A perlička na závěr – hrajeme si i s rozšířením funkcí generátoru jídelníčku. Už nyní si můžete pořídit ZOF kuchařku s více než 700 recepty, aplikace z této nabídky vytvoří jídelníček přímo na míru vaší individualitě. Letos se zaměříme na rozšíření vstupních kritérií i spektrum variant výsledných jídelníčků, které aplikace nabídne. Ve finále vše „zabalíme“ do balíčku v podobě mobilní verze aplikace.
V tomto roce nás čekají skutečně velké věci. Naštěstí nejsou jen ve formě zbožných představ. Všechny funkce jsou již ve fázi praktického testování, naší jedinou starostí bude naservírovat je s noblesou vlastní restauracím pyšnících se Michelinskou hvězdou.
Přejeme všem zájemcům o racionální stravování úspěšný rok 2021. Věříme, že studium našich kurzů a používání aplikace ZOF vám pomůže přistupovat ke svému stravování zodpovědněji a s mnohem větší radostí.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *